Aktualności
Bądź na bieżąco

Najnowsze wpisy

29 marca 2024

Uprzejmie informujemy, że 29 marca 24 Przychodnia ANIN będzie nieczynna. Zapraszamy od 2 kwietnia w godzinach 09.00 -18.00.

8 sierpnia 2023

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek, 14 sierpnia 2023 Przychodnia będzie nieczynna.

23 luty 2023

Jak dbać o serce? – 6 zasad, o których warto pamiętać

Serce to jeden z najważniejszych organów w naszym ciele. To ono odpowiada za ciągłe krążenie krwi, która dostarcza tlen i składniki odżywcze do wszystkich komórek organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o zdrowie serca i unikać czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka sposobów, jak dbać o swoje serce.

  1. Zdrowa dieta Prawidłowe odżywianie jest kluczowe dla zdrowia naszego serca. Należy zwiększyć spożycie warzyw i owoców, orzechów, pełnoziarnistych produktów zbożowych oraz ryb. Zmniejsz spożycie tłuszczów nasyconych, soli oraz cukru.
  2. Aktywność fizyczna Regularna aktywność fizyczna to kolejny ważny element dbania o nasze serce. Zaleca się, aby każdego dnia poświęcać przynajmniej 30 minut na aktywność fizyczną. Możemy spacerować, biegać, pływać, jeździć na rowerze lub uprawiać jogę.
  3. Kontrola ciśnienia krwi Wysokie ciśnienie krwi jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób serca. Należy regularnie mierzyć ciśnienie krwi i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem.
  4. Unikanie palenia papierosów i nadmiernego spożywania alkoholu Palenie papierosów i nadmierne spożywanie alkoholu to kolejne czynniki ryzyka chorób serca. Unikajmy palenia papierosów oraz spożywania alkoholu w nadmiarze.
  5. Redukcja stresu Stres jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób serca. Warto dbać o swoje emocje i korzystać z metod relaksacyjnych, takich jak medytacja czy joga.

Dbając o nasze serce, dbamy o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Warto pamiętać, że zdrowie naszego serca zależy w dużej mierze od nas samych. Regularne wizyty u lekarza oraz stosowanie się do prostych zasad, pozwoli nam cieszyć się dobrym zdrowiem przez wiele lat.

30 grudnia 2022

Szanowni Państwo,
Z przykrością informujemy, że rosnące ceny opłat za czynsz, prąd, ogrzewanie i usługi niezbędne do dalszej pracy
Przychodni zmuszają nas do podniesienia cen konsultacji oraz badań od 1 stycznia 2023.

Nowe ceny w zakładce CENNIK

Zespół Przychodni Anin

1 lipca 2022

Uprzejmie informujemy, że na terenie Przychodni obowiązują maseczki.

Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa uruchomiliśmy dwie nowe formy wizyt:

– wizyta receptowa: dla pacjentów leczących się w naszej Przychodni, przedłużenie dotychczas stosowanych leków,
bez kontaktu z lekarzem

– wizyta telefoniczna: po uprzednim umówieniu terminu, rozmowa z lekarzem prowadzącym, możliwe uzyskanie
skierowania na badania diagnostyczne i zmiany leczenia

Obie formy wizyt płatne przelewem po wystawieniu faktury, ceny w zakładce: CENNIK

To może Cię zainteresować

Nasz zespół

Zakres usług

Dla Pacjenta