
Godziny przyjęć: wtorek 15:45-18:00
–
Przychodnia Anin
Fundacja Instytutu Kardiologii
w Warszawie
Otwarte: Pn.-Pt. Godz. 09.00-18.00
Godziny przyjęć: wtorek 15:45-18:00
–
Przychodnia Anin
Fundacja Instytutu Kardiologii
w Warszawie
ul. Alpejska 4b, 04-628 Warszawa
NIP: 9521176143
REGON: 010221673
Zapraszamy do kontaktu
Otwarte: Pn.-Pt. Godz. 09.00-18.00
ul. Alpejska 4b, 04-628 Warszawa
(wejście od ulicy VI Poprzecznej)
Przychodnia Anin
Mocno wierzymy, że internet powinien być dostępny i dostosowany do potrzeb każdego, oraz jesteśmy zobowiązani do zapewnienia strony internetowej, która będzie dostępna dla jak najszerszej grupy odbiorców, niezależnie od ich sytuacji i możliwości.
W celu spełnienia tego zobowiązania, dążymy do jak najściślejszego przestrzegania Wytycznych Dostępności Treści w Sieci 2.1 (WCAG 2.1) Konsorcjum World Wide Web (W3C) na poziomie AA. Te wytyczne wyjaśniają, jak uczynić treści internetowe dostępnymi dla osób z szerokim zakresem niepełnosprawności. Przestrzeganie tych wytycznych pomaga nam zapewnić, że strona jest dostępna dla wszystkich osób: niewidomych, z zaburzeniami motorycznymi, z zaburzeniami wzroku, niepełnosprawnością intelektualną i innymi.
Nasza strona korzysta z różnorodnych technologii, które mają na celu uczynienie jej jak najbardziej dostępną w każdym momencie. Używamy interfejsu dostępności, który pozwala osobom z określonymi niepełnosprawnościami dostosować interfejs użytkownika (UI) strony do swoich indywidualnych potrzeb.
Ponadto, strona wykorzystuje aplikację opartą na sztucznej inteligencji, która działa w tle i ciągle optymalizuje poziom jej dostępności. Ta aplikacja poprawia HTML strony, dostosowuje jej funkcjonalność i zachowanie dla czytników ekranowych używanych przez osoby niewidome oraz funkcji klawiatury używanych przez osoby z zaburzeniami motorycznymi.
Jeśli znajdziesz jakiekolwiek usterki lub masz pomysły na ulepszenia, chętnie wysłuchamy Twoich sugestii. Możesz skontaktować się z operatorami strony, używając następującego adresu e-mail: kontakt@przychodniaanin.pl
Nasza strona internetowa implementuje atrybuty ARIA (Accessible Rich Internet Applications), wraz z różnymi zmianami zachowania, aby zapewnić, że użytkownicy niewidomi odwiedzający stronę za pomocą czytników ekranowych mogą czytać, rozumieć i korzystać z funkcji strony. Gdy użytkownik z czytnikiem ekranowym wejdzie na naszą stronę, natychmiast otrzymuje monit o przejście do Profilu Czytnika Ekranowego, aby mógł skutecznie przeglądać i obsługiwać stronę. Oto, jak nasza strona spełnia niektóre z najważniejszych wymagań dla czytników ekranowych, wraz ze zrzutami ekranu przykładowych kodów z konsoli:
Optymalizacja dla czytników ekranowych: uruchamiamy proces w tle, który uczy się komponentów strony od góry do dołu, aby zapewnić ciągłą zgodność, nawet podczas aktualizacji strony. W tym procesie dostarczamy czytnikom ekranowym znaczące dane za pomocą zestawu atrybutów ARIA. Na przykład, zapewniamy dokładne etykiety formularzy; opisy dla aktywnych ikon (ikon mediów społecznościowych, ikon wyszukiwania, ikon koszyków, itp.); wskazówki walidacyjne dla pól formularzy; role elementów, takie jak przyciski, menu, dialogi modalne (popupy) i inne. Ponadto, proces w tle skanuje wszystkie obrazy na stronie i zapewnia dokładny i znaczący opis oparty na rozpoznawaniu obiektów w obrazach jako tag ALT (tekst alternatywny) dla obrazów, które nie są opisane. Wykorzystuje również technologię OCR (optyczne rozpoznawanie znaków) do wydobywania tekstów osadzonych w obrazie. Aby włączyć dostosowania dla czytnika ekranowego w dowolnym momencie, użytkownicy muszą tylko nacisnąć kombinację klawiszy Alt+1. Użytkownicy czytników ekranowych otrzymują również automatyczne ogłoszenia o włączeniu trybu Czytnika Ekranowego, gdy tylko wejdą na stronę.
Te dostosowania są kompatybilne ze wszystkimi popularnymi czytnikami ekranowymi, w tym JAWS i NVDA.
Optymalizacja nawigacji klawiaturą: Proces w tle dostosowuje również HTML strony i dodaje różne zachowania za pomocą kodu JavaScript, aby strona była obsługiwana przez klawiaturę. Obejmuje to możliwość nawigacji po stronie za pomocą klawiszy Tab i Shift+Tab, obsługi rozwijanych menu za pomocą klawiszy strzałek, zamykanie ich klawiszem Esc, uruchamianie przycisków i linków za pomocą klawisza Enter, nawigację między elementami radiowymi i checkboxami za pomocą klawiszy strzałek, oraz wypełnianie ich za pomocą klawisza Spacji lub Enter. Ponadto, użytkownicy klawiatury znajdą menu szybkiej nawigacji i pomijania treści, dostępne w każdej chwili po kliknięciu Alt+1, lub jako pierwsze elementy strony podczas nawigacji za pomocą klawiatury. Proces w tle również obsługuje wyzwalane popupy, przenosząc fokus klawiatury na nie, jak tylko się pojawią, i nie pozwalając fokusowi opuścić ich.
Użytkownicy mogą również korzystać ze skrótów takich jak "M" (menu), "H" (nagłówki), "F" (formularze), "B" (przyciski) i "G" (grafiki), aby przeskoczyć do konkretnych elementów.
Tryb Bezpieczny dla Osób z Epilepsją: ten profil umożliwia osobom z epilepsją bezpieczne korzystanie ze strony internetowej poprzez eliminację ryzyka ataków wywołanych migającymi lub mieniącymi się animacjami oraz ryzykownymi kombinacjami kolorów.
Tryb dla Osób z Wadami Wzroku: ten tryb dostosowuje stronę do potrzeb użytkowników z zaburzeniami wzroku, takimi jak pogarszający się wzrok, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
Tryb dla Osób z Niepełnosprawnością Poznawczą: ten tryb zapewnia różne opcje wsparcia, aby pomóc użytkownikom z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak dysleksja, autyzm, udar mózgu i inne, w łatwiejszym skupieniu się na istotnych elementach strony.
Tryb Przyjazny dla Osób z ADHD: ten tryb pomaga użytkownikom z ADHD i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi w łatwiejszym czytaniu, przeglądaniu i koncentrowaniu się na głównych elementach strony, jednocześnie znacząco redukując rozpraszające czynniki.
Tryb dla Niewidomych: ten tryb konfiguruje stronę tak, aby była kompatybilna z czytnikami ekranowymi takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranowy to oprogramowanie dla osób niewidomych, które jest instalowane na komputerze i smartfonie, a strony internetowe muszą być z nim kompatybilne.
Profil Nawigacji Klawiaturowej (Osoby z Niepełnosprawnością Motoryczną): ten profil umożliwia osobom z niepełnosprawnością motoryczną obsługę strony za pomocą klawiszy Tab, Shift+Tab i Enter. Użytkownicy mogą również korzystać ze skrótów takich jak „M” (menu), „H” (nagłówki), „F” (formularze), „B” (przyciski) i „G” (grafika), aby szybko przechodzić do określonych elementów.
Naszym celem jest wsparcie jak najszerszej gamy przeglądarek i technologii wspomagających, aby nasi użytkownicy mogli wybrać narzędzia najlepiej odpowiadające ich potrzebom, z jak najmniejszymi ograniczeniami. Dlatego bardzo ciężko pracowaliśmy, aby móc obsługiwać wszystkie główne systemy, które stanowią ponad 95% udziału w rynku użytkowników, w tym Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera i Microsoft Edge, JAWS i NVDA (czytniki ekranowe), zarówno dla użytkowników systemu Windows, jak i MAC.
Pomimo naszych największych starań, aby umożliwić każdemu dostosowanie strony internetowej do swoich potrzeb, mogą istnieć strony lub sekcje, które nie są w pełni dostępne, są w trakcie stawania się dostępnymi, lub brakuje im odpowiedniego rozwiązania technologicznego, aby były dostępne. Mimo to, stale pracujemy nad poprawą dostępności, dodając, aktualizując i ulepszając jej opcje i funkcje, oraz rozwijając i wdrażając nowe technologie. Wszystko to ma na celu osiągnięcie optymalnego poziomu dostępności, zgodnie z postępem technologicznym. W razie potrzeby pomocy, proszę o kontakt na adres kontakt@przychodniaanin.pl.